- Dit onderwerp bevat 8 reacties, 4 deelnemers, en is laatst geüpdatet op 12 maanden geleden door
Sylvester.
-
AuteurBerichten
-
-
2 juli 2021 om 10:59 #25566
Hallo, mijn zwembad wordt ong. 10 bij 5 meter. Nu heb ik betonblokken van 29x14x19 cm die we halfsteens gaan opmetselen/lijmen, op de betonnen vloer. Kan dat zonder betonstaal verankering? Is het blok dik genoeg? De wand zal dan 14cm dik zijn.
Gr. Mike.
-
5 juli 2021 om 12:06 #25730
Bedoel je met betonstaal-verankering de ‘murfor’ wapening tussen enkele lagen van de blokken of bedoel je een verankering tussen de vloer en betonblokken.
Overigens begrijp ik je wanddikte van 14cm niet. Je bedoeld 20cm toch ?
De MBI-blokken zijn 29cm lang, 20cm dik en 19cm hoog.
-
5 juli 2021 om 12:13 #25761
Ja idd verankering tussen vloer en betonblokken, daar zitten 2 gaten in waardoor het staal naar de vloer kan, dikte van het betonblok is idd 14 cm besteld door een doe het zelf vriend van me…
-
5 juli 2021 om 12:22 #25778
Ik heb in het midden van de muur (6m lengte) bij een aantal blokken een aantal wapeningsstekken (8mm – 10cm lang) ingeboord voor verankering wand/vloer. Het desbetreffende gat in het blok daarna ook volgegoten met beton.
Dit omdat ik het gevoel had dat door de gronddruk de muur kon bewegen. Achteraf gezien had dat niet gehoeven. De blokken zitten (bij goed voegwerk) letterlijk muurvast op de betonvloer.
Ik zit wel te twijfelen over je keuze voor de blokken met een wanddikte van 14cm.
Hoe hoog worden de wanden ? En bevindt het zwembad zich volledig ondergronds ?Nog een handige tip die ik van Maurice (eigenaar van deze website) kreeg, was om de blokken “op de kop” te metselen. Dus met kleine openingen naar boven gericht. Daarmee heb je meer oppervlak om je speciebedje netjes aan te brengen.
-
5 juli 2021 om 12:26 #25789
14 cm brede muren lijken me te dun, ik zou daar geen risico mee nemen inderdaad.
DHZ zwembaden expert en eigenaar/adviseur bij Bouwzelfjezwembad.nl. Founder van dit forum en al 25 jaar leverancier van zwembaden en aanverwante producten.
-
5 juli 2021 om 12:38 #25800
Ok bedankt, de wand zal ongeveer 1.5 meter hoog worden, en volledig ondergronds… de wapeningstekken zullen we elke 50cm in de vloer boren en dan ongeveer 1 meter hoog.
Ik heb helaas geen tijd en geld meer om andere blokken te halen.
Denken jullie dat de wand het houdt met deze wapening van een meter hoog? De metselaar wil de blokken lijmen met spuitlijm, is dit volgens jullie ook wel goed?
Bedankt voor de reacties.
Gr.
-
5 juli 2021 om 12:52 #25811
In plaats van investering in de ijzers voor de verankering zou ik de andere blokken hebben gekozen. Geen idee of dit sterk genoeg is, kans van niet lijkt me niet groot overigens.
Maar hoe wil je de ijzers gebruiken? Die holtes zijn niet voor wapening namelijk, vooral om materiaal en gewicht te besparen.
Maar niet om het een of ander… je stelt een vraag en krijgt een ander advies. Toch trek je je eigen plan… Waarom dan de vraag stellen?
DHZ zwembaden expert en eigenaar/adviseur bij Bouwzelfjezwembad.nl. Founder van dit forum en al 25 jaar leverancier van zwembaden en aanverwante producten.
-
5 juli 2021 om 13:03 #25822
Met spuitlijm heb ik geen ervaring Mike. Maar je neemt wel een risico door een systeem te kiezen waar niemand nog ervaring mee heeft opgedaan.
De 20cm blokken hebben een inkeping aan de zijkant die je vult met specie. Hebben de 14cm blokken dit ook of zijn het vlakke zijkanten die ook in de spuitlijm komen ?
Wil je perse door met dit systeem dan adviseer ik je om een constructeur om advies te vragen.
-
5 juli 2021 om 14:55 #25833
Ik zou alleszins zelfs kiezen voor 29 cm bij zo’n formaat: 10 x 5 meter. 14cm zeker niet doen.
als het straks mis gaat kost het veel meer.
-
-
AuteurBerichten
- Je moet ingelogd zijn om een antwoord op dit onderwerp te kunnen geven.