Grind betonblok van 10x20x30 verlijmen
Momenteel zijn er 0 gebruikers en 1 gast die dit onderwerp bezoeken.
-
-
Zijn grind betonblokken van 10x20x30 die worden verlijmd sterk genoeg voor de zwembad muur. Bad wordt 3×5 meter. 10 cm breed lijkt ons zo weinig. Ik hoor graag advies.
Bedankt.
-
Sylvester
Onderwerpen: 12
Reacties: 1047
Bedankt: 0 tijden
Die zijn toch bijna 20 dik?
-
Als je die volle blokken bedoeld, die zijn dik genoeg.
De breedte is 30cm, de hoogte 10cm en de (muur)dikte 20cm. Je hebt er dan wel heel veel nodig. Gebruik deze eigenlijk alleen als toplaag.
Voor de rest de holle blokken gebruiken van 29cm breed, 19cm hoog en 20cm diep (=muurdikte).
Via Maurice kun je een complete set kopen (blokken, cement, zand, murfor) = aanrader !
-
Dank je, wat is de reden dat holle blokken beter zijn dan volle blokken voor de muren?
-
Sylvester
Onderwerpen: 12
Reacties: 1047
Bedankt: 0 tijden
De reden is je rug. Volle betonblokken van 29x20x19 wil je niet heffen. Kwa sterkte zijn ze nagenoeg een sterk. Ook het metselen van volle blokken is moeilijker, zo heeft men mij ooit eens verteld
-
Ze zijn niet perse beter. Beide zijn voor het gebruik van zwembaden kwalitatief gelijkwaardig. Ze hebben alleen een andere functie in de opbouw van een zwembadmuur.
In de zijkant van de holle blokken zit een inkeping. Door die vol te metselen koppel je de stenen onderling aan elkaar. Dat creëert een sterke constructie die zowel de gronddruk (van buitenaf) als de interne waterdruk (van binnenaf) goed kan weerstaan.
De twee gaten die erin zitten zijn puur voor gewichtsbesparing gemaakt volgens mij.
- Je moet ingelogd zijn om een antwoord op dit onderwerp te kunnen geven.