- Dit onderwerp bevat 6 reacties, 3 deelnemers, en is laatst geüpdatet op 4 maanden, 2 weken geleden door
DDA.
-
AuteurBerichten
-
-
9 februari 2022 om 09:42 #35070
Beste mensen,
we hebben een inbouwzwembad van 8 op 4 op 1,3 dus een 42 cbm en willen graag een lucht water warmtepomp aanschaffen om te kunnen zwemmen van maart tot oktober. Belangrijk in deze is dat de pomp heel weinig lawaai mag maken daar de tuin van de buren op ongeveer 5 meter ligt van waar we de pomp zouden plaatsen.
Volgende pompen zijn me in het oog gesprongen:
fairland full inverter plus 17,5 kw prijs 3299,00
AQS inverboost premium 18 kw (boost: 21 kw) prijs 3999,00
enige raad, suggesties in deze. Ben een leek wat betreft warmtepompen 😀
-
9 februari 2022 om 22:46 #35077
Op papier heeft de AQS de beste prestaties en die zijn best wel indrukwekkend. Dit lijkt ook een nieuwe reeks te zijn van Aquark / AQS. Twee jaar geleden heb ik de Mr Silence van dezelfde fabrikant aangeschaft (dit lijkt de opvolger te zijn) en die staat op 2,5 meter van de buren. Stil … zeker, maar ook niet muisstil. Maar goed, we hebben nog geen klachten van de buren gekregen 😉
Let op bij de plaatsing. In het verlengde van de uitlaat is de pomp gevoelig luider, wat logisch is. Die kan je beter niet naar je buren richten. Richt de uitlaat ook niet op de dominante windrichting, want dan kan de koude lucht makkelijk weer in je warmtepomp komen wat nadelig is voor het rendement. Richting zwembad uitblazen is natuurlijk niet prettig voor de zwemmers als de warmtepopmp dicht bij het zwembad staat. Dus best even goed bekijken waar en hoe je de warmptepomp gaat plaatsen.
Welke full inverter je ook neemt, het rendement en de stillere werking ga je alleen bekomen wanneer je de zwembadpomp quasi continu laat draaien. Dan kan de warmtepomp op een lagere capaciteit werken en het water economisch en stilletjes op temperatuur houden omdat de temperatuurverschillen beperkt zijn. Een goede isolerende afdekking van je zwembad is hierbij enorm belangrijk. Zonder dit heeft een inverter amper enige meerwaarde. Wanneer het verschil tussen in en uitlaat temperatuur van de WP te groot is, zal die automatische op hogere capaciteit gaan draaien, meer verbruiken en ook meer geluid produceren.
Voor het continue filteren is een zwembadpomp op variabele snelheid dan weer aan te raden om het verbruik van de zwembadpomp onder controle te houden. Hiermee kan je ook makkelijk het debiet naar de warmptepomp bepalen zonder water door je bypass te sturen. Warmtepompen hebben allemaal een range waarbinnen ze werken. Voor deze warmtepompen zal dat ongeveer tussen 6 en 8 m3/uur zijn. Is het debiet te hoog dan zijn ze minder efficiënt en is het te laag dan gaat je warmtepomp zichzelf uitschakelen als beveiliging. Hou daar zeker ook rekening mee.
Voor een lang zwemseizoen is een goede COP waarde bij 15 graden belangrijker dan de standaard gebruikte COP bij 26 graden.
-
12 februari 2022 om 08:24 #35112
Ik heb heel wat merken voorbij zien en horen komen en voor mij is de stilste warmtepomp deze:
https://www.bouwzelfjezwembad.nl/product/vbex-full-inverter-warmtepomp-18
Daar heb je nooit een verkeerde keus aan.
DHZ zwembaden expert en eigenaar/adviseur bij Bouwzelfjezwembad.nl. Founder van dit forum en al 25 jaar leverancier van zwembaden en aanverwante producten.
-
16 februari 2022 om 11:09 #35391
Bedankt voor de nuttige reacties. ik zou het liefst de lucht/water warmtepomp willen laten installeren door erkende installateur en dit voor de na service in geval er iets mis zou gaan.
Wat denken jullie van deze? voor dit merk heb ik ook een installateur:
polytropic, master inverter L monofasig 18,5 KW bij buitentemperatuur van 15 graden,
3660 euro excl btw wel aangesloten.
bedankt alvast voor jullie advies
grt
Rudi
-
17 februari 2022 om 00:33 #35418
Dat is al een serieus beestje, eigenlijk een 24kw warmtepomp voor zwembaden tot 130 m3. De efficiëntie / COP waardes bij 15 en 26 graden zijn vergelijkbaar voor dergelijke grote pompen en die zijn toch altijd een stuk lager dan bij kleinere warmtepompen. Dat ga je ook merken in het verbruik.
Ik kan niet inschatten of je zo’n grote echt nodig hebt om in maart al te kunnen zwemmen. Sowieso zal dat veel energie kosten en er moet zeker voldoende capaciteit zijn. Hopelijk hebben anderen met vergelijkbaar zwembad daar wel enige ervaring mee. Ik start maar pas in April / Mei, afhankelijk van het weer.
Van welke regio ben je, Rudi? Als je in de buurt het Antwerpse zit, kan ik je nog een installateur aanbevelen.
-
-
17 februari 2022 om 18:39 #35436
Heb inderdaad begrepen dat deze te zwaar is voor ons bad van 42 cbm 😀
Ze raden me de polytropic master inverter M aan die zou zwaar genoeg zijn
voor ons zwembad. Die zou 2580 euro kosten exclusief btw wel geplaatst en afgesteld en dergelijke.
Ik weet alleen niet of dit merk een goede naam heeft 🧐 Ik ben woonachtig in Oostmalle
grt
Rudi
-
18 februari 2022 om 00:30 #35454
Het merk is mij alvast onbekend. Ik heb je een PB gestuurd.
-
-
AuteurBerichten
- Je moet ingelogd zijn om een antwoord op dit onderwerp te kunnen geven.