- Dit onderwerp bevat 10 reacties, 4 deelnemers, en is laatst geüpdatet op 1 maand, 3 weken geleden door
Eva Moesbergen.
-
AuteurBerichten
-
-
2 mei 2022 om 16:29 #36764
Hallo allemaal,
Wij hebben vorig jaar enorm veel problemen gehad met het opstarten van het seizoen. Zo veel dat we nu helaas weer de draad kwijt zijn wat we nou precies moeten doen als het doek er af is. In elk geval heeft iemand ons vorig jaar gezegd dat je het seizoen altijd moet beginnen met een zgn. chloorshock?
Hoe veel chloor dien je dan toe te voegen? Ik blijf dat gek vinden omdat we een zoutelektrolyse systeem hebben?
Hoop dat er iemand goede raad weet. Alvast dank!
-
2 mei 2022 om 19:39 #36765
Begin eens met wat meer te vertellen. Dat helpt wel.
-
3 mei 2022 om 08:45 #36769
Dank voor je reactie. Wat wil je precies weten?
Zwembad 5×10
Zoutelektrolyse Zodiac
Net doek na winter afgehaald, 3 dagen gepompt en met hand schoongemaakt. Zoutelektrolyse nog niet opgestart na winter.
Beetje groene aanslag en troebel water. We gaan dus nu seizoen opstarten en moeten het zwembadwater op de juiste waarden krijgen. De zwembadspecialist hier zegt dat je moet beginnen met chloor toe te voegen om een zgn. shock te geven aan het water voordat je iets anders doet. Wij vinden dat typisch omdat we zoutelektrolyse systeem hebben.
Wij denken zelf dat we gewoon zout moeten toevoegen. Huidige zoutwaarde is 3,75 en moet naar 4 volgens onze gegevens. Logischerwijs denken wij dus dat we alleen wat zout moeten toevoegen? Maar de specialist hier in Italie roept dat we echt moeten beginnen met chloor. Dus onze vraag is? Klopt dat? Waarom? en… zo ja…hoe veel chloor dan en hoe doen we dat zo efficient mogelijk als het inderdaad correct is. En wanneer zetten we dan de elektrolyse weer in werking?
Als je meer info nodig hebt om te kunnen antwoorden, dan hoor ik graag wat je wilt weten. Maar nogmaals en alvast weer dank!
Gr.
-
-
3 mei 2022 om 09:10 #36770
Lijkt me wel correct te zijn wat de fabrikant voorstelt. Zoutelektrolyse is een systeem waarbij de vrije chloor eerder traag en gestaag wordt aangemaakt. Met een lichte choc breng je de vrije chloor op niveau zodat de elektrolyse daarna kan overnemen om het niveau op peil te houden.
-
3 mei 2022 om 09:34 #36771
oh fijn om te horen. Vraag is dan nog even…. hoe veel chloor in water en op welke wijze? Direct de zoutelektrolyse aanzetten of nog even wachten? We hebben chloor in een pot (dus vlokken). via de skimmer? Hoe veel?
Veel dank!
-
-
3 mei 2022 om 11:08 #36773
Best even de gebruikelijke waarden van het water nameten en beginnen met PH op orde te zetten, eventueel alkaliniteit, en dan pas de chloor. De hoeveelheden die je nodig hebt, kan je aflezen op de verpakking.
-
3 mei 2022 om 15:30 #36774
Dat zullen we doen! Wel dan ook vast de elektrolyse aanzetten? Heel hartelijk dank!
-
-
3 mei 2022 om 16:09 #36776
Vlokkenchloor is iets nieuw. Je bedoelt blokken chloor zeker?
Let op, daarin zit stabilisator. Er zijn er die beweren dat het geen probleem vormt, ik zou zeggen dat je het niet in combinatie met een zoutsysteem moet gebruiken.
Beter vloeibare chloor gebruiken, of blokken chloor zonder stabilisator. Maar blokken zijn niet bedoeld om een chloorchoc te doen.
Vloeibare chloor is wel even oppassen voor de kleren.
Eerst pH goed zetten. Daarna vloeibare chloor (natrium hypochloriet) toevoegen, is ongeveer 8ml/m3 voor verhoging van 1ppm chloor. Het is afhankelijk van de staat van het water.
-
3 mei 2022 om 16:11 #36777
Lijkt me het goede advies. Stabilisator gaat problemen geven.
DHZ zwembaden expert en eigenaar/adviseur bij Bouwzelfjezwembad.nl. Founder van dit forum en al 25 jaar leverancier van zwembaden en aanverwante producten.
-
3 mei 2022 om 19:36 #36779
Ook enorm bedankt voor je reactie. Op en dag ga ik het in een keer goed doen….hoop ik 🙂
-
-
3 mei 2022 om 19:39 #36780
Heel hartelijk dank weer. Ik ga aan de slag. Eerst alle waarden meten, dan evt. chloor toevoegen. Ik heb helaas nog een paar vragen…. wanneer zet ik de elektrolyse aan? Nadat we chloor toegevoegd hebben. Ik zal eerst checken of er stabilisator in zit of niet! Geen zout dus nu toevoegen?Dank dank.
-
-
-
AuteurBerichten
- Je moet ingelogd zijn om een antwoord op dit onderwerp te kunnen geven.