Volgorde aansluiten warmtepomp
Momenteel zijn er 0 gebruikers en 1 gast die dit onderwerp bezoeken.
-

Rico Peeters
Ik ben van plan om een warmtepomp aan te schaffen en deze op mijn bestaande intex zandfilter met zoutelektrolyse aan te sluiten.
Lijkt simpel maar ik heb een afwijkende pomp/zoutelektrolyse als in Nederland gebruikelijk. Dit is bij mij een 2 in 1 apparaat welke niet standaard in Nederland te krijgen is (https://www.produceshop.nl/intex-26676-zandfilterpomp-ex-28676-6000-ltuur-met-chlorinator).
Kan ik de warmtepomp achter het elektrolyse systeem zetten? Hoe komt de bypass dan te lopen?
-
-

zwembadforum.eu
Technisch gezien kan dat eenvoudig, maar je hebt kans op overconcentratie van chloor in de warmtewisselaar van je warmtepomp en dat is niet goed.
DHZ zwembaden expert en eigenaar/adviseur bij Bouwzelfjezwembad.nl. Founder van dit forum en al 25 jaar leverancier van zwembaden en aanverwante producten.
Auteur van het enige boek over zwembaden voor starters!
-

Rico Peeters
Dus niet doen? Is het een reëel risico?
Of warmtepomp alleen maar gebruiken als chloorgenerator uit staat?
-

kouwkleum
Om de warmtepomp te gebruiken dient er wel een filterpomp voor de doorstroming aanwezig te zijn.
-

Rico Peeters
Dat begrijp ik. Als de chloorgenerator uit staat loopt de pomp wel gewoon. Dat is dus niet het probleem.
-

zwembadforum.eu
Dit is niet de situatie de je wil. Zowel de chloordoseerunit als de warmtepomp werken redelijk autonoom en die situatie wil je handhaven. Dit lijkt een oplossing, maar is het niet.
DHZ zwembaden expert en eigenaar/adviseur bij Bouwzelfjezwembad.nl. Founder van dit forum en al 25 jaar leverancier van zwembaden en aanverwante producten.
Auteur van het enige boek over zwembaden voor starters!
- Je moet ingelogd zijn om een antwoord op dit onderwerp te kunnen geven.